Stowarzyszenie Hematologia Nowej Generacji ma przyjemność przedstawić Państwu kalkulator morfologii – narzędzie przeznaczone do interpretacji wyników dorosłych pacjentów hematologicznych. To nowatorska i wygodna w użyciu pomoc w interpretacji najistotniejszych parametrów badania morfologicznego. Został stworzony we współpracy ze specjalistami z dziedziny hematologii w oparciu o aktualną wiedzę medyczną.
czytaj więcej „Kalkulator morfologii – Nowe internetowe narzędzie dostępne„Terapie genowe i komórkowe już dziś spowodowały przełom w leczeniu niektórych chorób hematologicznych (chłoniaki, białaczki) i neurologicznych (SMA), a w przyszłości mają szansę być wykorzystywane także w szeregu innych schorzeń. Konieczna jest jednak bardzo wyrafinowana diagnostyka, która zaczyna się od prostego badania krwi i jego interpretacji – podkreślali eksperci podczas debaty „Czy nadal wszystko zaczyna się od badania kropli krwi? Od morfologii do terapii genowych i komórkowych”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Hematologia Nowej Generacji.
czytaj więcej „Czy nadal wszystko zaczyna się od badania kropli krwi? Od morfologii do terapii genowych i komórkowych”W imieniu Stowarzyszenia Hematologia Nowej Generacji i szerokiego grona ekspertów zapraszamy na konferencję prasową, na której eksperci: neurolog dziecięca dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski oraz hematolodzy prof. dr hab. Krzysztof Giannopoulos i prof. dr hab. Tomasz Wróbel, zabiorą głos w sprawie teraźniejszości i przyszłości diagnostyki i innowacyjnych terapii. Spotkanie prasowe odbędzie się 28 października o godz. 14:00 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.
czytaj więcej „Konferencja prasowa: Czy nadal wszystko zaczyna się od badania kropli krwi? Od morfologii do terapii genowych i komórkowych | 28 października 2022 roku”Stowarzyszenie Hematologia Nowej Generacji w eksperckim gronie podsumowuje osiągnięcia i wyzwania w dziedzinie hematoonkologii
czytaj więcej „Szybka i precyzyjna diagnostyka kluczem do sukcesu w leczeniu hematologicznym”
Szybkie tempo życia i ogrom codziennych obowiązków niejednokrotnie sprawiają, że ignorujemy pierwsze objawy choroby. Według najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia nowotwory są jedną z głównych przyczyn śmiertelności na świecie – odpowiadają za jeden na sześć zgonów, z czego 7% dotyczy nowotworów krwi.
13 maja na łamach e-wydania Gazety Wyborczej oraz na portalu www.byczdrowym.info ruszyła pod patronatem Stowarzyszenia Hematologia Nowej Generacji ogólnopolska kampania edukacyjna „Choroby Krwi”.
czytaj więcej „Rusza ogólnopolska kampania edukacyjna „Choroby Krwi””Troska o bezpieczeństwo osób najbardziej narażonych na skutki zachorowania na COVID-19 wymaga szczególnej ostrożności w codziennych czynnościach. Warto zapoznać się z zaleceniami, dedykowanymi chorym na szpiczaka plazmocytowego.
Stowarzyszenie Hematologia Nowej Generacji we współpracy ze środowiskiem lekarzy rodzinnych, specjalistów chorób zakaźnych, chirurgii naczyniowej i hepatologii pracuje nad projektem mającym na celu opracowanie algorytmu diagnostycznego dla chorych ze splenomegalią w Polsce w praktyce lekarza POZ.
czytaj więcej „Splenomegalia – ścieżki diagnostyczne chorych w Polsce”W Warszawie odbyła się debata w ramach działań think-tanku Medyczna Racja Stanu, której celem jest zainicjowanie konkretnych działań w przestrzeni polityki zdrowotnej na bazie eksperckich dyskusji. Podczas debaty Czas w onkologii środowisko hematologiczne było reprezentowane przez prof. Ewę Lech-Marańdę, prof. Wiesława Jędrzejczaka oraz prof. Krzysztofa Giannopoulosa.
czytaj więcej „Medyczna Racja Stanu | Debata”Według WHO w 2018 roku nowotwory stanowiły drugą najczęstszą przyczynę zgonów na świecie – spowodowały śmierć ok. 9,6 miliona osób1 . Wśród nich są również nowotwory układu krwionośnego, które diagnozowane są coraz częściej. Eksperci podkreślają, że im szybciej wykryjemy chorobę hematologiczną – tym mamy większe szanse na powodzenie terapii. Niespecyficzne objawy chorób krwi i szpiku niekiedy opóźniają jednak diagnozę.
czytaj więcej „Posłuchaj, co mówi Twój organizm. Odpowiedź masz we krwi!”Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski 24 czerwca wręczył siedemnastu zasłużonym dla ochrony zdrowia w Polsce odznaki okolicznościowe „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Wyróżnienia zostały przyznane przez Prezesa Rady Ministrów z okazji setnej rocznicy odrodzenia Państwa Polskiego. Otrzymały je osoby mające wpływ na kształtowanie i rozwój suwerenności oraz tożsamości narodowej w różnych dziedzinach, w tym ochronie zdrowia.
czytaj więcej „Prof. dr hab. Krzysztof Giannopoulos odznaczony „Medalem 100-lecia odzyskania niepodległości” za wśród najbardziej zasłużonych dla ochrony zdrowia”W dniu 24 maja 2019 roku w Zakładzie Hematoonkologii Doświadczalnej odbyła się konferencja „Hematologia Nowej Generacji”, połączona z otwarciem nowej siedziby jednostki Zakładu. Pomysłodawcą tego wydarzenia i zarazem Przewodniczącym Komitetu Naukowego był Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos – kierownik Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej.
czytaj więcej „Konferencja Hematologia Nowej Generacji i otwarcie nowej siedziby Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej w Lublinie”