Kalkulator morfologii – Nowe internetowe narzędzie dostępne

Stowarzyszenie Hematologia Nowej Generacji ma przyjemność przedstawić Państwu kalkulator morfologii – narzędzie przeznaczone do interpretacji wyników dorosłych pacjentów hematologicznych. To nowatorska i wygodna w użyciu pomoc w interpretacji najistotniejszych parametrów badania morfologicznego. Został stworzony we współpracy ze specjalistami z dziedziny hematologii w oparciu o aktualną wiedzę medyczną.

Kalkulator morfologii znajdą Państwo tutaj

W celu otrzymania analizy stanu zdrowia, w odpowiednie pola należy wpisać poszczególne wartości z wyniku badania krwi. Po uzupełnieniu wszystkich pól, kalkulator przedstawi Państwu ewentualne schorzenia, o których świadczą podane wyniki bądź niepokojące odchylenia od normy, na które warto zwrócić uwagę. Informacje zostaną przekazane w przystępny sposób. Kalkulator może także zasugerować wizytę u specjalisty hematologa.

Należy pamiętać, że jest to jedynie narzędzie pomocnicze, a szczegółowa ocena wyników badań i postawienie prawidłowej diagnozy mogą wymagać pomocy lekarza, który skoreluje wyniki ze zgłaszanymi objawami, badaniem fizykalnym oraz Państwa historią medyczną.

Jeżeli normy wykorzystane w naszym Kalkulatorze nie do końca pokrywają się z tymi wyznaczonymi przez laboratorium, Państwa wyniki powinny być interpretowane w odniesieniu do norm danego laboratorium*.

* Normy laboratoryjne wykorzystane w Kalkulatorze morfologii pochodzą z podręcznika Interna Szczeklika 2020/2021, wyd. Medycyna Praktyczna

 Projekt powstał dzięki wsparciu: