Konferencja prasowa: Czy nadal wszystko zaczyna się od badania kropli krwi? Od morfologii do terapii genowych i komórkowych | 28 października 2022 roku

W imieniu Stowarzyszenia Hematologia Nowej Generacji i szerokiego grona ekspertów zapraszamy na konferencję prasową, na której eksperci: neurolog dziecięca dr hab. Magdalena Chrościńska-Krawczyk, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski oraz hematolodzy prof. dr hab. Krzysztof Giannopoulos i prof. dr hab. Tomasz Wróbel, zabiorą głos w sprawie teraźniejszości i przyszłości diagnostyki i innowacyjnych terapii. Spotkanie prasowe odbędzie się 28 października o godz. 14:00 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

Specjaliści poruszą tematy m.in. roli badania morfologii krwi i nowoczesnej diagnostyki w leczeniu; słuszności interpretowania wyników morfologii w internecie; przełomu, który dokonał w ostatnich latach terapie genowe i komórkowe w polskich ośrodkach leczących choroby rzadkie, SMA, choroby neurologiczne i hematoonkologiczne, a także przyszłości tego typu terapii, z CAR-T na czele.

Spotkanie prasowe odbędzie się już w najbliższy piątek, 28 października, o godz. 14.00 w Centrum prasowym PAP, ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa

W gronie prelegentów spotkania prasowego znajdują się:

• Dr hab. n. med. Magdalena Chrościńska-Krawczyk, prof. UM w Lublinie, Klinika Neurologii Dziecięcej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Dr n. med. Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, Rzecznik Prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce
  • Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, kierownik Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, lekarz kierujący Oddziałem Hematologicznym Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, prezes Stowarzyszenia Hematologia Nowej Generacji
  • Prof. dr hab. n. med. Tomasz Wróbel, kierownik Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Konferencja prasowa będzie realizowana w modelu hybrydowym.

Prosimy o potwierdzenie stacjonarnego udziału w wydarzeniu bądź potwierdzenie rejestracji online. Linki do rejestracji znajdują się w zaproszeniu poniżej: